На головнуНаписати намКарта сайту

Останні публікації


Останні новини

Protected by Copyscape Plagiarism Detection

Пресимптоматичне тестування

      Пресимптоматичне тестування є одним з видів попереднього тестування, яке може вказати, ризик виникнення певного генетичного захворювання (яке зустрічається у сім’ї) у яких членів сім'ї вищий. Цей тип тестування застосовується для тих осіб, у яких ще немає жодних симптомів цього захворювання. Наприклад, таке тестування може використовуватися для діагностики хвороби Хантінгтона. При вчасному виявленні це може дати змогу вилікувати або не допустити прогресування захворювання. Наприклад, якщо в когось із членів сім’ї виявляють хвороботворні зміни, характерні для хвороби Грейвса, то всім близьким родичам (кровним) рекомендується теж пройти тестування (наприклад, батькам, братам і сестрам).

   Хвороба Грейвса – це аутоімунне захворювання, яке спричиняє надмірну активність щитовидної залози (гіпертиреоз). Членам сім’ї, де наявне генетичне захворювання може бути запропоноване лікування, включаючи операцію з видалення щитовидної залози. Проте існують такі захворювання для яких на сьогодні не відомо жодних методів лікування. Наприклад, немає ніякого лікування для членів сім'ї, які мають дефектний ген, який викликає хворобу Хантінгтона. У людей з цією аномалією зазвичай розвивається захворювання, попередити його не вдається.

Нове в хворобах

Нове в словничку


Словничок термінів

УсіАБВГҐДЕЄЖЗІЇЙКЛМНОПРСТУФХЦЧШЩЮЯ

Групи генетичних хворіб

Хвороби обміну білків    Аутосомно-домінантні хвороби    Аутосомно-рецесивні хвороби    Захворювання щеплені з Х хромосомою    Полігенні хвороби    Хвороби обміну вуглеводів    Хвороби обміну ліпідів    Хромосомні синдроми