На головнуНаписати намКарта сайту

Новини генетики

02 / 02 / 2012
Екстракт кісточок винограду вбиває клітини раку голови і шиї
ScienceDaily (27 січня 2012) – Згідно з прогнозами, в 2012 році, у США майже 12 000 чоловік помруть від раку голови і горла, тоді як у світі ця цифра перевищить півмільйона. Дослідження, опубліковане в журналі Carcinogenesis доводить, що в обох дослідницьких моделях (клітинних ліній і мишей) було виявлено, що екстракт кісточок винограду (GSE) вбиває плоскоклітинні клітини карциноми голови і горла, залишаючи при цьому неушкодженими здорові клітини.


"Це дуже важливе відкриття", заявляє Раджеш Агарвал, доктор філософії, дослідник  онкологічного центру Університету Колорадо і професор Skaggs School of Pharmaceutical Sciences.
 
Ефективність дії визначеної речовини в значній мірі залежить від здатності здорових клітин уникнути ушкодження, зазначає Р. Агарвал.
"Ракові клітини - це клітини, кількість яких дуже швидко збільшується, звичайно, їх характеризує не тільки це, проте саме цей факт є їх обов’язковою рисою. Якщо виникають умови, в яких вони не можуть рости, то ці клітини вмирають.
 
Екстракт кісточок винограду створює в організмі умови, несприятливі для росту ракових клітин. Зокрема, в роботі показано, що екстракт з виноградних кісточок пошкоджує ДНК ракових клітин (через збільшення кількості молекул активних форм кисню) і блокує шляхи, які дозволяють їм відновлюватися (про що свідчить зниження рівня молекул BRCA1 і Rad51 відновленої ДНК і областей реплікації ДНК).
«Проте жодного токсичного впливу на організм мишей дією екстракту завдано не було», запевняє Р. Агарвал.
 
Тобто, екстракт кісточок винограду вбив ракові клітини, але не пошкодив здорових клітин. "Я думаю, вся справа в тому, що ракові клітини мають дуже багато дефектних шляхів і якщо ви порушите їх роботу, то ракові клітини стають дуже вразливими. Те ж саме можна сказати і про здорові клітини", зазначає Агарвал.
Науковець сподівається продовжити роботу в цьому напрямку та провести клінічні випробовування дії екстракту з кісточок винограду, який може стати додатком до другої лінії терапії при плоскоклітинному раку горла і голови, якщо перша лінія терапії виявиться неефективною. 


<<<

Нове в хворобах

Нове в словничку


Словничок термінів

УсіАБВГҐДЕЄЖЗІЇЙКЛМНОПРСТУФХЦЧШЩЮЯ

Групи генетичних хворіб

Хвороби обміну білків    Аутосомно-домінантні хвороби    Аутосомно-рецесивні хвороби    Захворювання щеплені з Х хромосомою    Полігенні хвороби    Хвороби обміну вуглеводів    Хвороби обміну ліпідів    Хромосомні синдроми