На головнуНаписати намКарта сайту

Останні публікації


Останні новини

Protected by Copyscape Plagiarism Detection

Словничок

      Галактоземія - перший опис цього спадкового захворювання належить віденському педіатру Реуссу (1808). Це уроджене порушення галактозного обміну і передається аутосомно-рецесивним шляхом. Частота захворювання від 1:16000 до 1:17500 населення. 
>>>
    Гамета(грецьк. gamete - жінка) – гаплоїдна репродуктивна клітина. Гамети зливаються попарно, утворюючи зиготу.
>>>
     Гемолітична хвороба новонароджених - виникає в тому випадку, якщо матір має групу крові О, а у дитини від цього утворюються IgG ABO антитіла.  Адже, зазвичай, несумісність групи крові матері та дитини не викликає гемолітичної хвороби новонароджених (ГХН), тому що антитіла системи груп АВО крові, як правило, відносяться до типу IgM і не проникають через плаценту.
>>>
     Гемофілія С  - є легкою формою гемофілії, на яку хворіють особи обох статей. Проте, переважно це захворювання зустрічається серед євреїв ашкеназі. Це четверте найбільш поширене порушення механізму згортання крові після хвороби фон Віллебранда та гемофілії А і В.
>>>
      Ген - структурна і функціональна одиниця спадковості, що контролює розвиток певної ознаки чи властивості. Сукупність генів батьки передають нащадкам під час розмноження.
>>>
     Генетика (грец. γεννώ — породжувати) — це наука про закономірності спадковості і мінливості та організацію спадкового матеріалу.  Слово «генетика» було уперше запропоновано для того, щоб описати знання про спадковість та мінливість визначним Британським вченим Вільямом Батесоном (William Bateson) у особистому листі до Адама Седжвіка Adam Sedgwick (18 квітня 1905).
>>>
     Генетичне тестування, генетичний тест або ДНК-тест - це сучасна методика, що використовує складні технічні засоби для дослідження власне молекули ДНК. Генетичний тест використовується переважно для діагностики генетичних захворювань, проте застосування може бути набагато ширшим. Існують методи, які також використовуються для виявлення продуктів генів - наприклад білків, ферментів тощо. Окремі методи дозволяють вивчати мікроструктуру хромосом.
>>>
1 
2 
3 

Нове в хворобах

Нове в словничку


Групи генетичних хворіб

Хвороби обміну білків    Аутосомно-домінантні хвороби    Аутосомно-рецесивні хвороби    Захворювання щеплені з Х хромосомою    Полігенні хвороби    Хвороби обміну вуглеводів    Хвороби обміну ліпідів    Хромосомні синдроми