На головнуНаписати намКарта сайту

Останні публікації


Останні новини

Protected by Copyscape Plagiarism Detection

Словничок

      Мейоз (або редукційний поділ) — особливий вид поділу еукаріотичних клітин, характерний тільки статевим клітинам (не соматичним), унаслідок якого хромосомний набір зменшується вдвічі, клітини переходять з диплоїдного стану в гаплоїдний.
>>>
     Метилентетрагідрофолат редуктаза (англ.- MTHFR) - це фермент, який у людини кодується геном MTHFR. Метилентетрагідрофолат редуктаза каталізує перетворення 5,10-метилентетрагідрофолату до 5-метилтетрагідрофолату. Крім того, цей фермент є субстратом для деметилювання гомоцистеїну і його перетворення у метіонін. 
>>>
      Мікроцефалія – це порушення розвитку нервової системи, при якому обвід голови особи менший більше ніж на два стандартних відхилення від середніх показників відповідно до віку та статі. Мікроцефалія може бути вродженою (часом спадковою), або ж виникати впродовж перших кількох років життя. Причинами цього розладу можуть бути численні стани, які спричиняють порушення розвитку мозку. Часто причиною є синдроми пов’язані із хромосомними аномаліями. Первинна мікроцефалія спричинена втратою (делецією) двох копій генів із випаданням відповідної функції, які кодують білок мікроцефалін.   
>>>
      Мітоз (рідше: каріокінез або непрямий поділ) — поділ ядра еукаріотичної клітини із збереженням числа хромосом.
>>>
     Множинний дефіцит карбоксилази  - є однією з форм порушення обміну речовин, яке спричинене порушення процесу карбоксилювання ферментів.
>>>
     Монохроматія– це розлад, при якому в особи є тільки один канал, по якому інформація про колір передається у мозок. Монохромати (люди, хворі на це захворювання) не здатні розрізняти будь-які кольори і сприймають тільки зміни яскравості. 
>>>
1 
2 

Нове в хворобах

Нове в словничку


Групи генетичних хворіб

Хвороби обміну білків    Аутосомно-домінантні хвороби    Аутосомно-рецесивні хвороби    Захворювання щеплені з Х хромосомою    Полігенні хвороби    Хвороби обміну вуглеводів    Хвороби обміну ліпідів    Хромосомні синдроми