На головнуНаписати намКарта сайту

Новини генетики

03 / 06 / 2011
Олія з насіння ріпаку захищає щурів від раку товстої кишки
ріпак, олія, рак, генетика, щур, ГМО, ерукова кислота     Дослідження, проведене на щурах у лабораторії Фішера показало, що олія каноли (генетично модифікований ріпак, з якого виготовляється ріпакова олія з низьким вмістом ерукової кислоти), яка багата омега-3 жирними кислотами, зменшує розміри та темпи поширення пухлин товстої кишки у цих тварин.

     Дослідники Державного Університету Південної Дакоти (South Dakota State University (Brookings, USA)) продовжують свої дослідження, в ході яких вже встановлено, що жири, які містять омега-6 жирні кислоти (наприклад, кукурудзяна олія) – збільшують, а омега-3 жирні кислоти (наприклад, олія з льону) - знижують розвиток хімічно індукованих пухлин товстої кишки у щурів. Під час розширеного експерименту, вчені виявили, що рапсова олія більш сумісна, ніж лляна олія.
 
масло рапса, салат, здоровье, рак    "Перевага ріпаку полягає в тому, що його можна використовувати для повсякденного приготування їжі, смаження чи інших процесів, на відміну від льону", говорить старший автор дослідження доктор Chandradhar Dwivedi, професор фармацевтичних наук Університету штату Південна Дакота. "Ви не можете використовувати лляне масло для смаження. Якщо люди починають використовувати олію з ріпака замість інших видів олії, то воно насичує їх раціон багатьма необхідними речовинами, в т.ч. омега-3 кислотами".
 
   Результати цього дослідження опубліковані в лютому 2011 року в журналі Nutrition and Cancer. Згідно з результатами дослідження, введення у щоденний раціон олії суттєво знижує ризик виникнення пухлин товстої пухлини, а також зменшує їхню кількість, у порівнянні з використанням кукурудзяної олії у раціоні щурів. Аналіз жирних кислот, отриманих з товстої кишки та з сироватки крові щурів показав, що та група тварин, які вживали кукурудзяну олію мала значно вищий рівень омега-6 жирних кислот, у той час як у групи, в раціоні якої було присутнє ріпакове масло, значно вищим був рівень омега-3 жирних кислот.

   Експресія циклооксигенази - 2  (ЦОГ-2) у товстій кишці, серед членів групи, які вживали олію ріпаку була нижчою, у порівнянні з представниками групи, які харчувалися кукурудзяною олією. Експресія генів, які кодують ЦОГ- 2 пов'язана із запальними реакціями в організмі і можуть бути пов'язані з розвитком раку.
 
    "Проведене нами дослідження – перше, яке вивчало вплив олії ріпака на профілактику розвитку раку товстої кишки у тварин. Ріпакова олія дала змогу зменшити захворюваність на рак товстої кишки у тварин майже на одну третину ", сказав д-р Dwivedi.

<<<

Нове в хворобах

Нове в словничку


Словничок термінів

УсіАБВГҐДЕЄЖЗІЇЙКЛМНОПРСТУФХЦЧШЩЮЯ

Групи генетичних хворіб

Хвороби обміну білків    Аутосомно-домінантні хвороби    Аутосомно-рецесивні хвороби    Захворювання щеплені з Х хромосомою    Полігенні хвороби    Хвороби обміну вуглеводів    Хвороби обміну ліпідів    Хромосомні синдроми