На головнуНаписати намКарта сайту

Останні публікації


Останні новини

Protected by Copyscape Plagiarism Detection

Словничок

     Однонуклеотидний поліморфізм (англ. Single nucleotide polymorphism, SNP) — гетерогенність первинної структури ДНК, що виявляється в однонуклеотидних (точкових) відмінностях алелей. Наприклад, дві послідовності ДНК різних людей — AAGCCTA і AAGCTTA — відрізняються на один нуклеотид. У такому разі говорять про існування двох алелей: C і T.
>>>
   ОМІМ ( англ. OMIMOnline Mendelian Inheritance in Man)  - укр. Менделівська Спадковість у Людини Онлайн — проектна база даних Університету Джона Хопкінса (США) (англ. Johns Hopkins University(U.S.))
>>>
     Оптогенетика - це нова область нейробіології яка поєднує оптичні і генетичні методи дослідження нейронних зв’язків (реакцій, ланцюгів) в інтактних  ссавців та інших тварин, на високих швидкостях (одиницею виміру є мілісекунди), що необхідно для розуміння процесів обробки інформації мозком.
>>>
     Передімплантаційна генетична діагностика (ПГД) дозволяє провести генетичне тестування ембріона ще до перенесення його в порожнину матки і, відповідно, ще до настання вагітності.
>>>
    Персоналізована медицина - це певна модель організації медичної допомоги людям, яка базується на виборі діагностичних, лікувальних та профілактичних засобів, які були б оптимальними у вибраної особи з огляду на його/її генетичні, фізіологічні, біохімічні чи інші особливості. Головна мета - оптимізувати та персоналізувати профілактику та лікування, уникнути небажаних побічних ефектів через виявлення індивідуальних особливостей організму.
>>>
      Плоїдність — характеристика клітини або багатоклітинного організму відносно складу хромосом, що містяться в ядрі клітини (для еукаріотів). Звичайно термін використовується тільки для клітин еукаріотів, тому що бактерії та археї завжди гаплоїдні згідно визначенню.
>>>

     Полікістозна хвороба нирок (ПХН або СПН, також відомий як синдром полікістозних нирок) є кістозне генетичне захворювання нирок.

>>>
1 
2 
3 
4 
5 
6 
7 
8 
9 
10 
11 
12 
13 
14 
15 
16 

Нове в хворобах

Нове в словничку


Групи генетичних хворіб

Хвороби обміну білків    Аутосомно-домінантні хвороби    Аутосомно-рецесивні хвороби    Захворювання щеплені з Х хромосомою    Полігенні хвороби    Хвороби обміну вуглеводів    Хвороби обміну ліпідів    Хромосомні синдроми