На головнуНаписати намКарта сайту

Новини генетики

31 / 05 / 2011
   конструктор, ДНК, генетика, руйнівники міфів  На честь святкування Дня ДНК 2001 р. у США, організація X Prize Foundation створила найбільшу у світіскульптуру ДНК з конструктора Lego, яка отримала назву «Будівельні цеглинки життя» (“Building Bricks of Life”) і була створена для того, щоб привернути увагу громадськості до свого конкурсу, який спрямований на дослідження послідовності генома людини, головний приз якого становив 10 млн. дол.
>>>
31 / 05 / 2011
  генетична карта людського мозку Новий атлас мозку людини показує більш ніж 90% подібність між людьми і детально відображає роботу генів у всьому мозку, що дуже важливо для проведення подальших наукових досліджень та медичних висновків.
 
  Інститут наук про мозок Аллена (англ. Allen Institute for Brain Science, Сіетл, штат Вашингтон, США) випустив першу в світі анатомічно і геномно-всеосяжну карту мозку людини, створення якої раніше вимагало неймовірних зусиль, а сьогодні вона з’явилась завдяки передовим технологіям і як результат більш ніж чотирьох років ретельних досліджень і документування.
>>>
12 / 05 / 2011
пологи, генетика, народження дитини, вагітність     Еволюційні зміни, які відрізняють людину від інших ссавців, можливо, поступово призводять до народження дітей на дещо меншому терміні вагітності, ніж це відбувається зараз. Тому важливо визначити гени, активність яких пов’язана з передчасними пологами. Дослідники з Університету Вандербільта (Нешвілл, Теннессі, США), Університету Вашингтона в Сент-Луїсі (Міссурі, США) і Університету Хельсінкі (Фінляндія) повідомили, що зміни в гені який відповідає за прискорену еволюцію людини – рецептора до фолікулостимулюючого гормону (ФСГР, FSHR), можуть підвищити ризик передчасного народження дитини. Результати дослідження були опубліковані 14 квітня 2011 у журналі PLoS Genetics. Дослідники-генетики вказують на новий біологічний шлях, який може впливати на термін вагітності.
>>>
27 / 04 / 2011
   ДНК, контамінація, геномДослідники університету Коннектикуту (UConn) виявили контамінацію людських ДНК у міжнародній базі даних геному, що викликає стурбованість серед наукової спільноти, щодо поточних стандартів для перевірки послідовності даних.
>>>
27 / 04 / 2011
    антибіотикорезистентність, бактерія, генNDM-1- ген, який надає стійкості бактеріям до антибіотиків, знайдено у системі водопостачання Нью-Делі, повідомляє The Guardian. Використовуючи методи полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) і секвенування, дослідники Кардіффського університету, виявили цей ген у 51 з 171 зразків інфільтрату та у 2 з 50 проб питної води в Нью-Делі, проте його не було виявлено ні в стічних водах, ні у пробах питної води з Кардіффа, про це повідомляють в The Lancet Infectious Disease.
>>>
18 / 04 / 2011
 Вчені виявили «гени довголіття», які можливо дадуть змогу контролювати швидкість старіння. Дослідники визначили вісім генетичних варіацій, які кодують виробництво стероїдного гормону - дегідроепіандростерона сульфату – ДГЕА (англ. DHEAS), що сьогодні пов'язують з процесом старіння та захворюваннями, які характерні для людей похилого віку. 
>>>
15 / 04 / 2011
хвороба Фабрі, фабразим, акт Бея-Доуля     Впродовж майже двох років, пацієнтам з хворобою Фабрі не вистачало медичного препарату, який необхідний їм для лікування - Fabrazyme Genzyme (Фабразим), через те, що корпорація Genzyme дуже забруднює своїм виробництвом навколишнє середовище. Рік тому, пацієнти просили Національний Інститут Здоров’я США (NIH, National Institutes of Health) вплинути на процес і вимагали, щоб Genzyme дозволила іншим фармацевтичним компаніям випускати Фабразим.
>>>
13 / 04 / 2011
   ДНК донора, трансплантація органу,  ПЛРСкладний молекулярний метод був використаний для дослідження ДНК донора у крові хворих, які перенесли пересадку серця. Цей метод сприятиме ранньому виявленню відторгнення трансплантату.

    Збільшення кількості ДНК донора у крові реципієнта є однією з найбільш ранніх ознак відторгнення органів, які можна виявити і оцінити за допомогою цифрової мікрофлюідної полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР).
>>>
13 / 04 / 2011
клопідрогель, ІХС, тромбоцити, генетика      Дослідження, яке проводилося в рамках проекту GRAVITAS показало, що вивчення генетичної основи метаболізму клопідогрелю (лікарський антиагрегантний засіб) може дати деяку корисну інформацію для створення ефективної стратегії лікування пацієнтів, яким вже було здійснено аналіз функцій тромбоцитів, про це заявив керівник проведеного дослідження д-р Метью Прайс (Matthew Price) (клініка Scripps, Лa Джолла, Каліфорнія).
>>>
12 / 04 / 2011
  Біомаркер крові, хвороба Альцгеймера У крові був виявлений біомаркер, який відслідковує наскільки ефективно імунна система здатна очистити мозок від бета-амілоїду, який утворює бляшки, які є ознакою хвороби Альцгеймера.
>>>
1 
2 
3 
4 
5 
6 
7 
8 

Нове в хворобах

Нове в словничку


Словничок термінів

УсіАБВГҐДЕЄЖЗІЇЙКЛМНОПРСТУФХЦЧШЩЮЯ

Групи генетичних хворіб

Хвороби обміну білків    Аутосомно-домінантні хвороби    Аутосомно-рецесивні хвороби    Захворювання щеплені з Х хромосомою    Полігенні хвороби    Хвороби обміну вуглеводів    Хвороби обміну ліпідів    Хромосомні синдроми