На головнуНаписати намКарта сайту

Новини генетики

 
12 / 04 / 2011
Біомаркери крові визначають ймовірність появи хвороби Альцгеймера
  Біомаркер крові, хвороба Альцгеймера У крові був виявлений біомаркер, який відслідковує наскільки ефективно імунна система здатна очистити мозок від бета-амілоїду, який утворює бляшки, які є ознакою хвороби Альцгеймера.

  Біомаркер-це ген, що кодує фермент бета-1,4-манозил-глікопротеїн 4-бета-N-ацетилглюкозамінотрансферази (beta-1,4-mannosyl-glycoprotein 4-beta-N-acetylglucosaminyltransferase, MGAT3), який має важливе значення при очищенні бета-амілоїду і по-різному виражається у гетерогенних груп пацієнтів з хворобою Альцгеймера.
 
   Учені з Каліфорнійського університету Лос-Анджелеса (UCLA, США) взяли зразки крові 20 пацієнтівізхворобою Альцгеймера і 20 здорових осіб (група контролю), потім було відокремлено важливі імунні клітини крові, які називаються макрофагами, що відповідають за фагоцитоз бета-амілоїду та інших залишків загиблих клітин, чужорідних або токсичних для організму частинок в мозку та усьому організмі.
 Ці імунні клітини інкубували впродовж ночі з бета-амілоїдом, для того, щоб перевірити здатність клітин, активувати ген MGAT3. Вони також додали синтетичну форму куркуміну, до деяких клітин для того щоб оцінити який вплив він здійснює на   експресію MGAT3 і поглинання бета-амілоїду.
 
    Вчені визначили три групи пацієнтів з хворобою Альцгеймера:

- тип 0 - пацієнти, які мають дуже низьку експресію MGAT3 і дуже низькі темпи поглинання бета-амілоїду;
хвороба Альцгеймера, гени, генетика, мозок
-тип I - пацієнти, які також мали низький рівень експресії MGAT3 та абсорбції бета-амілоїду, але експресія MGAT3 та поглинання бета-амілоїду зростали, коли дослідники стимулювали макрофаги синтетичним куркуміном;

- тип II - пацієнти, які початково мали високий рівень поглинання бета-амілоїду, але після додавання синтетичного куркуміну, експресія MGAT3 зменшилася і абсорбція скоротилася. 14 із 20 пацієнтів з хворобою Альцгеймера впродовж двох років були під наглядом вчених, які відзначили, що особи з 0 типом мали гірший дворічний прогноз, пов'язаний з втратою їх здатності жити самостійно, ніж пацієнти з двома іншими типами.
 
   Мілан Фіала, доктор медицини, головний автор дослідження, сказав: "Для перевірки висновків цього експериментального дослідження повинно бути проведено більше клінічних досліджень». Він сказав, що в той час як вітамін D3, здається корисним для більшості людей, переваги синтетичного куркуміну залежать від кожного індивідуального пацієнта. У майбутньому, комерційно доступний тест дасть змогу перевірити імунітет MGAT3». Це відкриття може бути корисним для забезпечення більш високого індивідуального прогнозу захворювання у майбутньому.

   Дослідження було опубліковано онлайн у січні 2011 року, в журналі «Хвороба Альцгеймера».
 

<<<

Нове в хворобах

Нове в словничку


Словничок термінів

УсіАБВГҐДЕЄЖЗІЇЙКЛМНОПРСТУФХЦЧШЩЮЯ

Групи генетичних хворіб

Хвороби обміну білків    Аутосомно-домінантні хвороби    Аутосомно-рецесивні хвороби    Захворювання щеплені з Х хромосомою    Полігенні хвороби    Хвороби обміну вуглеводів    Хвороби обміну ліпідів    Хромосомні синдроми