На головнуНаписати намКарта сайту

Новини генетики

 
31 / 05 / 2011
Розроблена перша докладна генетична карта людського мозку
  генетична карта людського мозку Новий атлас мозку людини показує більш ніж 90% подібність між людьми і детально відображає роботу генів у всьому мозку, що дуже важливо для проведення подальших наукових досліджень та медичних висновків.
 
  Інститут наук про мозок Аллена (англ. Allen Institute for Brain Science, Сіетл, штат Вашингтон, США) випустив першу в світі анатомічно і геномно-всеосяжну карту мозку людини, створення якої раніше вимагало неймовірних зусиль, а сьогодні вона з’явилась завдяки передовим технологіям і як результат більш ніж чотирьох років ретельних досліджень і документування.

  Картографування є основою для "Атласу мозку людини Аллена", онлайнового громадського ресурсу, розробленого для просування мети Інституту, яка полягає в тому, щоб прискорити процес розуміння того, як працює людський мозок і спонукати глобальне дослідницьке товариство робити нові відкриття.
 
   Під час створення "Атласу мозку людини Аллена", Інститут Аллена охарактеризував і наніс на карту біохімію мозку двох нормальних дорослих людей, забезпечуючи можливості для вчених вивчати мозок детальніше і точніше. Результати свідчать про 94% подібність між людськими мозками, що тим самим, створює конкретні моделі які є важливою основою для клінічних досліджень. Крім того, аналіз даних отриманих з мозку двох людей показав, що щонайменше 82% всіх генів людини здійснюють експресію в мозку, що підкреслює її велику складність, а також забезпечення основних генетичних програм для кращого розуміння функціональності мозку і активізації серед науковців досліджень неврологічних хвороб та інших розладів мозку.
 
   "До сьогодні, остаточної карти людського мозку, на цьому рівні деталізації, просто не існувало ", сказав Аллан Джонс, доктор, головний виконавчий директор Інституту науки про мозок Аллена. "Атласу мозку людини Аллена" забезпечує неможливе раніше зображення найскладнішого і найбільш важливого нашого органу. Розуміння того, як наші гени використовуються у нашому мозку допоможе вченим і учасникам медичного співтовариства краще зрозуміти і розробити нові методи лікування повного спектру захворювань і порушень головного мозку, починаючи з психічних захворювань та наркоманії, закінчуючи хворобами Альцгеймера і Паркінсона, розсіяним склерозом, аутизмом, та іншими."
 
   Як і потужна, багатофункціональна GPS (глобальна система позиціонування) система навігації атласу мозку людини визначає 1000 анатомічних місць у людському мозку, про що містить більш ніж 100 мільйонів точок даних, які вказують на особливості експресії генів і біохімічних реакцій, що лежать в основі кожної локалізації. Вчені можуть використовувати цей атлас для дослідження людського мозку і, крім того, визначати які хвороби і травми, в тому числі фізичні травми головного мозку і психічні розлади, впливають на конкретні ділянки мозку. Цей ресурс дозволяє визначити, де певний препарат діє анатомічно в мозку, що в кінцевому результаті дозволить краще контролювати успішне завершення численних курсів лікування.
 
   Інститут Аллена, карта мозку людини"Інститут Аллена є потужною силою в сучасній науці", сказав д-р Едвард Джонс, невролог з університету Каліфорнії, м. Девіс. "Вони застосовують індустріалізований підхід і високопродуктивні технології для здійснення того, чого ніяка інша лабораторія ніколи не робила. Оригінальні дані, отримані з мозку миші, здійснили революцію у неврології, а тепер "Атлас мозку людини Аллена" забезпечує наявність надзвичайно рідкісної і необхідної інформації, яку більшість дослідників в іншому випадку не могли б отримати. Вони дійсно прокладають шлях для удосконалення проведення майбутніх досліджень".
 
  "Атлас мозку людини Аллена" є безкоштовним і доступним для усіх науковців, лікарів і освітнього співтовариства як суспільний онлайн ресурс.

    У 2006 році, в якості своєї першої ініціативи, Інститут Аллена завершив відображення мозку дорослої миші, так само зробивши отримані дані доступними та безкоштовними для вчених. У цілому, ці дані активізували ряд значних дослідницьких досягнень у всьому світі, в тому числі більше 500 публікацій мали посилання на "Атлас мозку миші Аллена" для підтвердження зазначених в ньому висновків.
 
   Важливою особливістю атласу, яка робить його потужним інструментом досліджень є те, що він повністю інтегрує кілька різних видів даних через різні масштаби дослідження мозку. Інформація, наведена в атласі включає результати магнітно-резонансної томографії (МРТ), дифузійну тензорну візуалізацію (ДТВ), а також гістологію та дані експресії генів, отримані з обох підходів - використання мікрочіпів і in-situ гібридизації (ISH).
 
    Користувачі "Атласу мозку людини Аллена" охоплюють різноманітні біомедичні дослідження - в першу чергу це неврологи всього світу. До них відносяться також вчені, які вивчають сам людський мозок, а також ті, хто працює з різними модельними системами в тому числі з мишами. "Атлас мозку людини Аллена" надає їм рідкісні і важливі можливості встановлення актуальних висновків стосовно людини. Кожен місяць на сьогодні близько 4000 унікальних відвідувачів отримують доступ до нового атласу.
 
  Очікується, що цей атлас буде використовуватися в малих і великомасштабних програмах вивчення захворювань і розладів, таких як ожиріння, хвороба Паркінсона, аутизм, шизофренія, хвороба Альцгеймера, розсіяний склероз, а також дослідженнях роботи здорового мозку.
 
   Інститут науки про мозок Аллена буде продовжувати розширювати даний атлас у найближчі роки, з зазначенням нових даних отриманих з мозку інших суб’єктів дослідження, а також вдосконалювати інструменти для пошуку, аналізу та перегляду даних.

   Інститут Аллена є медичною дослідницькою організацією, діяльність якої сфокусована на прискореному розумінні діяльності людського мозку шляхом провокування нових відкриттів для широкої наукової громадськості.
 

  Джерело: BiotechDaily International
 

<<<

Нове в хворобах

Нове в словничку


Словничок термінів

УсіАБВГҐДЕЄЖЗІЇЙКЛМНОПРСТУФХЦЧШЩЮЯ

Групи генетичних хворіб

Хвороби обміну білків    Аутосомно-домінантні хвороби    Аутосомно-рецесивні хвороби    Захворювання щеплені з Х хромосомою    Полігенні хвороби    Хвороби обміну вуглеводів    Хвороби обміну ліпідів    Хромосомні синдроми