На головнуНаписати намКарта сайту

Новини генетики

 
12 / 04 / 2011
велика рогата худоба, генетика, ген, ембріон       Велика рогата худоба може бути кращою моделлю для вивчення розвитку людського ембріона, ніж миші через відмінності в експресії гена Oct4. Вчені дослідницького інституту AgResearch Crown Research Institute (ARCRI) довели, що велика рогата худоба і люди мають подібний варіант плюрипотентного гена Oct4. Це як вважають дослідники, вказує на те, що для дослідження раннього (внутрішньоутробного) розвитку людини краще використовувати саме велику рогату худобу, а не мишей.
>>>
11 / 04 / 2011
синтетична біологія, генетика, ген     Синтетична біологія заснована на ідеї, що дослідники можуть створити основні компоненти гена, клітини, або інших біологічних систем для досягнення певної мети. Зважаючи на те, наскільки новою є ця галузь, то дослідникам ще належить багато чого дослідити, розробити передові методи і підходи, для того щоб створити необхідні організми, оскільки на сьогодні немає жодних стандартів для того, щоб вчені могли використовувати на практиці ці ідеї та підходи.
>>>
09 / 04 / 2011
    ПЛР, кишкові паразити, гельмінтиМетод полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) спрямований на виявлення кишкових паразитів може бути використаний для дослідження фекальних зразків ДНК та покращення  якості виявлення патогенних організмів.
   
     Складний ПЛР-аналіз для виявлення яєць і паразитів у випорожненнях тепер доступний, молекулярна технологія при цьому порівнюється з мікроскопією та системою виявлення копро- антигену.
>>>
04 / 04 / 2011
   Целіакія, ПЛР, клейковинаМолекулярні технології та електрофоретичні методи дуже корисні для оцінки генетичного ризику виникнення целіакії (англ. CD). Поєднання технології полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) і капілярного електрофорезу дозволяє здійснити особливе (точне) генотипування, для тих осіб, які страждають від целіакії. Целіакія – це спадкове захворювання, порушення травлення, викликане пошкодженням ворсинок тонкої кишки деякими харчовими продуктами, що містять певні білки - глютен (клейковина) і близькі до нього білки злаків (авенін, гордеїн та ін) - у таких злаках, як пшениця, жито, ячмінь і овес.
    Ученые из Университета Мальме (Malmö University) (Мальме, Швеция), разработали полуавтоматический метод клинического HLA-типирования (human leukocyte antigen typing) за счет использования секвенс-специфического праймера (SSP) ПЦР и сравнили результаты теста с теми, которые были получены во время использование известных коммерческих методов.
>>>
01 / 04 / 2011
    Мієлома, периферична невропатія, кістковий мозгМолекулярний аналіз крові пацієнтів з множинною мієломою (це онкологічне захворювання, при якому відбувається безконтрольне накопичення "мієломних" (плазматичних) клітин у кістковому мозку) може передбачити ризик розвитку невропатій, виникнення яких, пов'язано з лікарськими препаратами.
     Генотипування пацієнтів з множинною мієломою може дати змогу визначити тих осіб, у яких можуть виникнути ознаки периферійної нейропатії, яка є побічним ефектом загальних методів лікування цього захворювання.
>>>
01 / 04 / 2011
    однонуклеотидний полыморфызм, аденозон, атеросклерозДослідники з «Національного науково-дослідного інституту дослідження геному людини» і Національного інститут серця, легень та крові США разом з міжнародними партнерами, виявили генетичні причини хвороби, яку вони називають артеріальною кальцифікацією (через дефіцит CD73) або ACDC. Дослідники здійснили це відкриття завдяки використанню мільйонів SNP масивів і цільового аналізу експресії генів, у хворих осіб та їх родичів. Працюючи через програму Недіагностованих захворювань (Undiagnosed Diseases Program) Національного Інституту Здоров'я (National Institutes), команда також визначила дві потенційні ACDC-пов’язані терапевтичні цілі і раніше невідому роль аденозину в судинній системі. Вважається, що він може впливати на виникнення найбільш поширених захворювань, таких як атеросклероз і остеопороз.
>>>
31 / 03 / 2011
  Близнюки, ген Одне з сіл Бразилії серед населення відоме тим, що там народжується дуже багато близнюків. Так, з 350 новонароджених – 10 % дітей були близнюками. Місцеві жителі мають багато теорій, для пояснення цього явища, починаючи від особливих властивостей води, закінчуючи діяльністю німецького (був пов’язаний із нацистським режимом) лікаря Йозефа Менгеле, який помер у Бразилії в 1979 році.
>>>
31 / 03 / 2011
оптогенетика, ДНК, дієта Оптогенетики виявили нейрони, які дають змогу контролювати бажання їсти (харчову поведінку) у мишей.  Використовуючи оптогенетичні методи, дослідники з Медичного інституту Говарда Хьюза (Howard Hughes Medical Institute) виявили безліч нейронів, які активують або пригнічують харчову поведінку у мишей. Вчені сподіваються, що отримані результати в найближчому майбутньому можна буде використати для лікування харчових розладів у людини.
>>>
30 / 03 / 2011
    пухлина, триптолід, РНКМеханізм дії триптоліду, активного інгредієнта китайської лікарської рослини Трьохкрильника Вільфорда (lei gong teng) і перспективи створення потенційно нового ефективного протипухлинного препарату були описані у нещодавно опубліковані в науковій статті.
>>>
28 / 03 / 2011
    скринінг, генетичний тест, генТрадиційні програми скринінгу часто пропускають (не можуть діагностувати) багато рецесивних дитячих захворювань. Нещодавно Стівен Кінгсмор та його колеги, які працюють у Національному центрі геномних ресурсів (National Center for Genome Resource) опублікували у журналі  Science Translational Medicine, статтю, у якій вони описали нову програму скринінгу, яка дає змогу більш комплексно оцінити ризик виникнення багатьох рецесивних дитячих захворювань. Журналістка Genome Technology's  Крісті Різк (Christie Rizk) нещодавно спілкувалася з С. Кінгсмором, який зараз працює в Дитячій Благодійній Лікарні в Канзас сіті, штат Міссурі (Children's Mercy Hospital in Kansas City, Mo), щодо програми скринінгу та про втілення його плану в життя.
>>>
1 
2 
3 
4 
5 
6 
7 
8 

Нове в хворобах

Нове в словничку


Словничок термінів

УсіАБВГҐДЕЄЖЗІЇЙКЛМНОПРСТУФХЦЧШЩЮЯ

Групи генетичних хворіб

Хвороби обміну білків    Аутосомно-домінантні хвороби    Аутосомно-рецесивні хвороби    Захворювання щеплені з Х хромосомою    Полігенні хвороби    Хвороби обміну вуглеводів    Хвороби обміну ліпідів    Хромосомні синдроми