На головнуНаписати намКарта сайту

Останні публікації


Останні новини

Protected by Copyscape Plagiarism Detection

Словничок

Аденін
     Аденін — похідна пурину, одна з двох пуринових основ, які беруть участь в утворенні нуклеотидів – структурних одиниць ДНК та РНК. У ДНК, аденін зв’язується (комплементарний) з тиміном через два водневі зв'язки, що допомагає стабілізувати структуру нуклеїнової кислоти. У РНК, аденін зв’язується з урацилом (слід пам’ятати що в еукаріотів РНК є одноланцюговою структурою).

      Аденін формує:

 -  декілька таутомерів (речовин, які можуть бути швидко перетворені одна в одну і часто вважаються еквівалентними);
 -   аденозин, нуклеозид, коли зв’язується з рибозою і дезоксиаденозин, коли зв’язується з дезоксирибозою.;
 - аденозин-трифосфат (АТФ), нуклеотид, який має три фосфатні групи додані до аденозину. АТФ використовується в клітинному метаболізмі, як один з основних методів передачі хімічної енергії між хімічними реакціями. 

     Крім того аденін  входить до складу   АМФ (який в організмі виконує функцію вторинного месенджера), НАД , НАДФ і ФАД – коферментів, які беруть активну участь в окисно-відновних процесах.
 
   У старій літературі, аденін іноді називається вітаміном B4. Проте, на сьогоднішній день він більше не розглядається, як  вітамін групи  B. Вважається що, при зародженні життя на Землі, перший аденін був сформований полімеризацією п'яти молекул ціаніду водню (HCN). 
    
     Фізичні властивості:

     Аденін – безколірні кристали , які плавляться при температурі 360-365 °C. Коефіцієнт молекулярної екстензії 13500.
 
      Хімічні властивості:
    
   Хімічна формула С5H5N5, молекулярна маса  135,14 г/моль. Аденін проявляє основні властивості  (pKa1=4,15; pKa2=9,8). При взаємодії з азотною кислотою, аденін втрачає аміно групу і перетворюється гіпоксантин (6-оксипурин ). В водному розчині кристалізується в кристалогідрат з трьома молекулами води.

<<<

Нове в хворобах

Нове в словничку


Групи генетичних хворіб

Хвороби обміну білків    Аутосомно-домінантні хвороби    Аутосомно-рецесивні хвороби    Захворювання щеплені з Х хромосомою    Полігенні хвороби    Хвороби обміну вуглеводів    Хвороби обміну ліпідів    Хромосомні синдроми