На головнуНаписати намКарта сайту

Останні публікації


Останні новини

Protected by Copyscape Plagiarism Detection

Словничок

Дихроматія
      Дихроматія - протанопи, дейтранопи і тритранопи є дихроматами, тобто вони можуть визначити будь-який колір, проте вони бачать його з певною сумішшю всього двох спектральних кольорів (тоді як нормальні люди трихромати потребують триспектрального світла). 

     Ці люди зазвичай знають, що вони мають проблеми із сприйняттям кольору, і це може вплинути на їхнє повсякденне життя. Протанопи і дейтранопи не бачать помітних відмінностей між червоним, оранжевим, жовтим і зеленим кольорами.

    Усі ці кольори, які здаються настільки різними для нормального глядача, майже однакові для двох відсотків ураженого населення. Терміни протанопія, дейтеранопія, і тританопія походять із грецької, і буквально означають "нездатність бачити (anopia) першої (прот-), другої (Deuter-), або третьої (trit-) [колбочки]", відповідно.

Сприйняття кольорів людьми з різними видами дихроматії
дальтонізм, дихроматія, протонопія, дейтеранопія, тританопія
     Є наступні види дихроматії:

 - протанопія це серйозний вид порушення процесу сприйняття кольору, яке викликане повною відсутністю червоних фоторецепторів сітківки. Це одна з форм дихроматизму, при якій червоний колір здається темним. Це спадкове, зчеплене зі статтю порушення, яке виникає приблизно в 1% чоловіків;
 
 - дейтеранопія – це порушення процесу сприйняття кольору, при якому відсутні зелені фоторецептори сітківки, які призводять до поганого розпізнавання червоно-зелених відтінків. При цьому типі розладу в сітківці присутні тільки два типи колбочок. Це також спадкове і зчеплене зі статтю захворювання.
 
-  тританопія є дуже рідкісним порушенням кольорового сприйняття при якому в людини присутні тільки два типи колбочок сітківки, а сині фоторецептори повністю відсутні.

<<<

Нове в хворобах

Нове в словничку


Групи генетичних хворіб

Хвороби обміну білків    Аутосомно-домінантні хвороби    Аутосомно-рецесивні хвороби    Захворювання щеплені з Х хромосомою    Полігенні хвороби    Хвороби обміну вуглеводів    Хвороби обміну ліпідів    Хромосомні синдроми