На головнуНаписати намКарта сайту

Останні публікації


Останні новини

Protected by Copyscape Plagiarism Detection

Словничок

Ішемічна хвороба серця (ІХС)
     Ішемічна хвороба серця (ІХС)- патологічний стан, що характеризується абсолютним або відносним порушенням кровопостачання міокарду внаслідок враження коронарних артерій серця.

     В основі ішемічної хвороби серця (ІХС) лежить порушення кровоплину в коронарних судинах, що призводить до недостатнього кровопостачання серцевого м’яза. Переважно ішемічна хвороба серця зумовлюється атеросклерозом. Внаслідок появи атеросклеротичної бляшки просвіт судини звужується. Слід відзначити, що атеросклероз може розвинутися не тільки в коронарних, але й в будь-яких інших судинах людського організму. ІХС може протікати гостро (у вигляді інфаркту міокарда), а також хронічно (періодичні напади стенокардії).

     Існує певна класифікація ІХС, яка здійснюється по клінічним проявам захворювання.
 
1. Раптова коронарна смерть
2. Стенокардія
3. Нестабільна стенокардія
4. Гострий інфаркт міокарду
5. Кардіосклероз
6. Безбольова форма ІХС

     Щодо генетичних факторів, які ввпливають на ризик розвитку захворювання, то варто сказати, що SOD3 - поліморфізм R213G асоційований з підвищеним (приблизно в 1,5 рази) ризиком ІХС та ішемічними церебро-васкулярними захворюваннями.

<<<

Нове в хворобах

Нове в словничку


Групи генетичних хворіб

Хвороби обміну білків    Аутосомно-домінантні хвороби    Аутосомно-рецесивні хвороби    Захворювання щеплені з Х хромосомою    Полігенні хвороби    Хвороби обміну вуглеводів    Хвороби обміну ліпідів    Хромосомні синдроми