На головнуНаписати намКарта сайту

Останні публікації


Останні новини

Protected by Copyscape Plagiarism Detection

Словничок

Цитозин
      Цитозин — одна з 5 основних азотистих основ, що використовується в зберіганні і транспортуванні генетичної інформації в межах клітини, як складова частина нуклеїнових кислот (ДНК і РНК). Це похідна піримідину, з гетероциклічним ароматичним кільцем і двома замісниками: аміногрупою в 4 положенні і кетогрупою в 2 положенні. Нуклеозид цитозину називається цитидином.
      
 

      У нуклеїнових кислотах цитозин формує три водневі зв'язки із гуаніном. Цитозин був вперше виявлений в 1894 році, виділений із тимусу телят. Структура була запропонована в 1903 році, речовина була синтезована в лабораторії (а також підтверджена її структура ) у тому ж році.

     Фізичні властивості:
 
     Безколірні кристали. Розчин цитозину поглинає ультрафіолетові промені : максимум поглинання (λмакс) 276 ммк (pH 1-3), 267 ммк (pH 7-10), 282 ммк (pH 14).
    
     Хімічні властивості:

    Цитозин, хімічна формула C4H5N3O, проявляє основні властивості , реагує з лугами і кислотами. Взаємодіючи з азотною кислотою дезамінується і перетворюється в урацил. Розчинний в воді, слабо розчинний в ефірах, не розчинний у спиртах.

    Якісна реакція. При взаємодії розчину цитозину з діазолбензолсульфокислотою в лужному середовищі, розчин забарвлюється в червоний колір.

     Біологічне значення:

    Цитозин входить до складу ДНК і РНК. Цитозинтрифосфат (ЦТФ) виступає кофактором для ферментів. Може переносити фосфатну групу на аденозиндифосфат (АДФ) з утворенням аденозинтрифосфат (АТФ) – основне джерело енергії  в еукаріотичних клітинах.

<<<

Нове в хворобах

Нове в словничку


Групи генетичних хворіб

Хвороби обміну білків    Аутосомно-домінантні хвороби    Аутосомно-рецесивні хвороби    Захворювання щеплені з Х хромосомою    Полігенні хвороби    Хвороби обміну вуглеводів    Хвороби обміну ліпідів    Хромосомні синдроми