СловничокПсоріатичний артрит Псоріатичний артрит (псоріатична артропатія, ПсА) – хронічне прогресуюче системне захворювання суглобів, асоційоване з псоріазом, із переважною локалізацією процесу в тканинах опорно-рухового апарату. Псоріатичний артрит по суті поєднує в собі два захворювання - псоріаз і ревматоїдний артрит. Причини виникнення захворювання на сьогодні точно не встановлені, але найбільше значення надається генетичним і аутоімунним механізмам, а також факторам середовища, в якості яких виступає інфекція.
Участь спадкових чинників підтверджується тим, що у 40% близьких родичів хворих на псоріаз виявляється суглобовий синдром, а також виявленням у хворих HLA -типів B13 B16, В17, В27, В38, В39, DR4, DR7.
Про роль імунних механізмів говорять відкладення імуноглобулінів у шкірі і посиніння уражених суглобів, збільшення рівня IgA і IgG та виявлення в крові хворих ЦВК, а також антиядерних антитіл у крові хворих, зменшення Т-супресорної функції лімфоцитів. У ряді випадків виявляється дефіцит Т-хелперної функції.
Обговорюється, але не доведена остаточно роль вірусної, стрептококової інфекції в розвитку захворювання.
<<< |