На головнуНаписати намКарта сайту

Новини генетики

 
24 / 01 / 2011
Проект '1000 геномів' виявляє понад 95,0% усіх генетичних варіацій людського геному
Однонуклеотидний поліморфізм, ДНК, проект 1000 геномів     Проект "1000 геномів" нещодавно завершив пілотну частину свого експериментального дослідження, в якому проводилося секвенування 179 людей на низькому охопленні, поглиблене секвенуваня шістьох людей в двох трійках, і секвенування екзонних ділянок у 697 людей. Підсумувавши все це, дослідники виявили понад 15 мільонів однонуклеотидних поліморфізмів (SNPs), 1 мільйон коротких вставок і делецій (різновиди мутацій), і 20 000 структурних варіантів – які, в сукупності, складають понад 95,0 відсотків варіацій від всіх варіантів, які спостерігаються в людини. Дослідницька команда опублікувала свої результати в журналах "Science" та "Nature" в жовтні 2010 року.

     На прес-телеконференції, Річард Дарбін (Richard Durbin) – співголова консорціуму і лідер групи при інституті Велкам Траст Сангер (Wellcome Trust Sanger Institute) – розповідає, що команда також встановила, що кожна особа має 250-300 варіантів генів, які втратили свої функції – які в підрахунку становлять приблизно 1 відсоток від всього геному – 50-100 були замішані в різноманітних захворюваннях і розладах.
    
     Щодо їхньої участі в експериментальному проекті, група Евана Ічлера (Evan Eichler) при Університеті Вашингтона з науковою метою розглядає варіації числа копій в «більш складному регіоні геному» - ось саме через це є складним аналіз, через це він містить багато варіацій числа копій генів, Ічлер розповів під час конференції. Результати цих паралельних досліджень були опубліковані в журналі "Science", Ічлер і його команда описують свою роботу, в якій вони аналізували карти на рівні глибини короткого зчитування у 159 геномах людей. Порівнюючи ці геноми до геномів людиноподібних мавп, Ічлер сказав що його команда здатна ідентифікувати гени і сімейства генів, які продовжуються еволюціонувати і розширюватися в родоводі людини до моменту розходження з лініями шимпанзе і горили. «Навіть хоча кількість є дуже маленькою, ми знайдемо особливо вразливу ділянку геному, яка є важливою для нервового розвитку – в розумінні міграції нейронів – і ми плануємо зосередитися на тому, щоб йти вперед для визначення певних аспектів людських порушень і станів», розповів Ічлер .

     Дайвід Альтшулер (
David Altshuler), співголова консорціуму і заступник директора Інституту Броад (Broad Institute), додав що коли справа дійшла до застосування цього відкриття в медицині, ми поставилися спершу скептично до цієї думки, проект сам пособі є «лабораторним» типом досліджень для роботи з новими методами і стандартами в вивченні геному людини і на додаток до багатьох однонуклеотидних поліморфізмів (SNPs), як можливих для загальної бази даних. «Цей проект не є про жодні інші моделі. Він про ….. комплексний підхід і тестування всіх моделей» , каже Альтшулер. Через те що команда зробила свої результати вільнодоступними, дані вже зараз будуть використовуватися і мати вплив на дослідження, як рідкісних так і загальних захворювань, додав Альтшулер.

<<<

Нове в хворобах

Нове в словничку


Словничок термінів

УсіАБВГҐДЕЄЖЗІЇЙКЛМНОПРСТУФХЦЧШЩЮЯ

Групи генетичних хворіб

Хвороби обміну білків    Аутосомно-домінантні хвороби    Аутосомно-рецесивні хвороби    Захворювання щеплені з Х хромосомою    Полігенні хвороби    Хвороби обміну вуглеводів    Хвороби обміну ліпідів    Хромосомні синдроми