На головнуНаписати намКарта сайту

Новини генетики

 
22 / 03 / 2011
Персоналізована медицина уніфікує розробку лікарських засобів
персоналізована медицина     Розвиток персоналізованої медицини все більше впливає на напрямки розробки медичних препаратів. Саме через це фармацевтичні компанії, змушені змінити свої парадигми дослідження та розвитку, крім того змінюється також процес прийняття рішення щодо того, чи виробляти певний препарат.


      "Згідно з початковими даними, розвиток персоналізованої медицини вимагає більше ресурсів та більше організаційних змін, ніж здавалося спочатку, крім того більшість цих змін повинно відбувати за межами фармацевтичної галузі", сказав д-р Крістофер-Поль Мілн (Christopher-Paul Milne), заступник директора центру по дослідженню розробки лікарських препаратів при Тафтському Університеті (Tufts Center for the Study of Drug Development (CSDD), Бостон, США) і автор дослідження.
 
     Д-р Мілн відзначив, що перед тими, хто планує створювати персоналізовані лікарські засоби стоять серйозні наукові, нормативні, торговельні та практичні завдання. Саме тому, підходи різних компаній до пошуку нових ліків суттєво відрізняються. Розробники працюють з науковими медичними центрами, щоб краще зрозуміти механізми виникнення та прозресування захворювань і визначити прошарки цільових груп населення, взаємодія відбувається також із фахівцями в галузі діагностики для розширення внутрішнього потенціалу. 

   Перший у своєму роді аналіз прогресу фармацевтичної та біотехнологічної промисловості у розробці персональних ліків, був заснований на опитуванні та оцінюванні діяльності майже двох десятків компаній, які займають лідируючі позиції у цій, відносно новій сфері. У процесі дослідження, яке було опубліковане в листопаді (грудні) 2010 у Tufts CSDD Impact Report , вчені виявили наступні тенденції:
 
  • (1) для створення персоналізованих препаратів необхідна велика кількість ресурсів, а це означає, що розробники лікарських препаратів повинні співпрацювати з іноземними партнерами, що автоматично може стати проблемою адже відразу підіймається питання щодо прав інтелектуальної власності на продукт та щодо того, яка зі сторін буде мати більші повноваження при керуванні проектом;
  •  
  • (2) сьогодні, для того, визначити реакцію пацієнта на той чи інший препарат все частіше використовують певні біомаркери, але великі компанії-виробники як і раніше не можуть використовувати цю технологію через те, що регуляторна база, згідно з якою видається дозвіл на використання біомаркерів не встигає змінюватися паралельно з розвитком науки;
  •  
  • (3) нарешті, лідером за кількістю персоналізованих медичних препаратів на ринку серед усіх терапевтичних областей є онкологія. Саме тому, подальші очікування спрямовані на те, що протягом десяти років всі онкологічні препарати будуть пов’язані між собою за допомогою діагностичних технологій. Іншими сферами, в яких, як вважають вчені, персоналізована медицина буде найближчим часом активно розвиватися – це кардіологія, лікування центральної нервової системи та новітні імунологічні методи лікування. У той же час, у перспективі, планується розвиток персоналізованої медицини для лікування метаболічних розладів, респіраторних захворювань та вірусології. Д-р Мілн представив результати свого дослідження 18 листопада 2010 року, на конференції з питань персоналізованої медицини, що відбулася в Гарвардській медичній школі (Бостон, Массачусетс, США). 

     CSDD надає стратегічну інформацію розробника ліків, для того, щоб допомогти їм вирішити всі питання, які стосуються регулюючих органів і, таким чином, підвищити якість та ефективність розробки та використання фармацевтичних препаратів. Tufts CSDD проводить велику кількість глибоких досліджень, які стосуються фармацевтичних питань, крім того постійно проводяться симпозіуми, семінари та публічні форуми, Tufts CSDD публікує  усю пов’язану із цим напрямком інформацію у своїх інформаційних бюлетенях, раз на два місяці.

<<<

Нове в хворобах

Нове в словничку


Словничок термінів

УсіАБВГҐДЕЄЖЗІЇЙКЛМНОПРСТУФХЦЧШЩЮЯ

Групи генетичних хворіб

Хвороби обміну білків    Аутосомно-домінантні хвороби    Аутосомно-рецесивні хвороби    Захворювання щеплені з Х хромосомою    Полігенні хвороби    Хвороби обміну вуглеводів    Хвороби обміну ліпідів    Хромосомні синдроми