На головнуНаписати намКарта сайту

Останні публікації


Останні новини

Protected by Copyscape Plagiarism Detection

Словничок

Генетика
     Генетика (грец. γεννώ — породжувати) — це наука про закономірності спадковості і мінливості та організацію спадкового матеріалу.  Слово «генетика» було уперше запропоновано для того, щоб описати знання про спадковість та мінливість визначним Британським вченим Вільямом Батесоном (William Bateson) у особистому листі до Адама Седжвіка Adam Sedgwick (18 квітня 1905).

     Через універсальність генетичного коду генетика лежить в основі вивчення всіх форм життя від вірусів до людини.  Розуміння механізмів спадковості, тобто ролі генів як елементарних носіїв спадкової інформації стало можливим із застосуванням до проблеми спадковості методів цитології, молекулярної біології та інших суміжних дисциплін.
 
 
     Сьогодні відомо, що гени реально існують і є спеціальним чином зазначеними ділянками ДНК або РНК - молекули, в якій закодована вся генетична інформація. Основним завданням генетики є розроблення методів управління спадковістю та мінливістю з метою отримання необхідних людству форм організмів, регуляції формування їх природних і штучних популяцій, вивчення природи генетичних хвороб, розв'язання проблем стійкості природних і штучних популяцій видів.


<<<

Нове в хворобах

Нове в словничку


Групи генетичних хворіб

Хвороби обміну білків    Аутосомно-домінантні хвороби    Аутосомно-рецесивні хвороби    Захворювання щеплені з Х хромосомою    Полігенні хвороби    Хвороби обміну вуглеводів    Хвороби обміну ліпідів    Хромосомні синдроми